تمام آنچه در فرآیند کاشت مو پیش روی شماست!

تمام آنچه در فرآیند کاشت مو پیش روی شماست!

تمام آنچه در فرآیند کاشت مو پیش روی شماست! 1282 1282 موبا

تمام آنچه در فرآیند کاشت مو پیش روی شماست!

 

موهای زیبا می‌توان درست به اندازه سلامتی و جوانی برای افراد اهمیت داشته باشد. کاشت مو به شما این امکان را می‌دهد تا دوباره موهای پرحجم و باطراوت را تجربه کنید. اگر نازک شدن تارهای مو یا طاسی سر واقعا شما را آزار می‌دهد، کاشت مو می‌تواند اعتماد به نفس از دست رفته را به شما بازگرداند.

اما پیش از هر اقدامی تمام آنچه که باید از یک کاشت موفق انتظار داشت را بررسی کنید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی جراحی است که با انتقال مو از نواحی پرپشت سر به نواحی کم‌مو یا یدون مو، پوست سر را پوشش می‌دهد. اگرچه کاشت مو سابقه طولانی دارد، در سال‌های اخیر تکنیک‌های انجام این جراحی دستخوش تغییر شده است.

معمولا در مطب دکتر صورت می‌گیرد. ابتدا جراح پوست کف را تمیز کرده و با یک تزریق ناحیه پشت سر را بی‌حس می‌کند. برای کاشت مو دو شیوه رایج وجود دارد: روش Fullicular unit extraction یا (FUE) و روش Fullicar unit strip surgery یا (FUSS) که به تشخیص پزشک و ترجیح شخص انتخاب می‌شود.

در روش FUSS  جراح پوست یک نوار 6 الی 10 انچی از پوست پشت سر جدا می‌کند.  این برش بسته شده و به سرعت در میان موهای اطراف آن پوشانده می‌شود.

سپس تیم جراحی پوست جدا شده را به 500 تا 2000 گرافت (پیوند بافتی) تقسیم می‌کند که در هر کدام یک تا چند تار مو وجود دارد. تعداد گرافت‌های به دست آمده به نوع مو، کیفیت، رنگ و سایز ناحیه‌ مورد نظر برای کاشت بستگی دارد.

اگر از روش FUE استفاده کنید، تیم جراحی ابتدا ناحیه پشت سر را اصلاح می‌کند. سپس سپس دکتر فولیکول‌های مو را یک به یک از پشت سر بر می‌دارد. این تکنیک نقطه‌های کوچکی بر روی پوست باقی می‌گذارد که توسط موهای موجود در آن ناحیه پوشیده می‌شود.

پس از برداشت از بانک مو، مابقی فرآیند کاشت مو در هر دو شیوه به صورت مشابه ادامه پیدا می‌کند. پس از آماده‌سازی گرافت‌ها، جراح محل کاشت را تمیز و بی‌حس می‌کند، با استفاده از یک سوزن یا چاقوی جراحی حفره‌های کوچکی در پوست ایجاد کرده و با دقت هر گرافت را در یکی از حفره‌ها جا می‌دهد. احتمالا برای کاشت گرافت‌ها به کمک بقیه اعضای تیم نیز احتیاج است.

بسته به گستره ناحیه کاشت مو، این فرآیند بین 4 تا 8 ساعت به طول می‌انجامد. اگر ریزش مو شما همچنان ادامه پیدا کرد یا تصمیم گرفتید موهای ضخیم‌تری داشته باشید، احتمالا به یک دوره دیگر برای کاشت احتیاج خواهید داشت.

کاشت مو

انتظارات و بهبود

پس از کاشت مو پوست جمجمه بسیار نازک و حساس می‌شود. ممکن است برای چند روز به مصرف داروهای مسکن نیاز داشته باشید. ممکن است جراح سر شما را برای یک الی دو روز باندپیچی کند. حتی امکان تجویز یک دوره آنتی‌بیوتیک و داروهای ضدالتهاب نیز وجود دارد. بیشتر افراد پس از 2 الی 5 روز استراحت به کار و زندگی روزمره خود بازمی‌گردند.

 2 الی 3 هفته پس از جراحی ، موهای کاشته شروع به ریزش می‌کند، اما ظرف یک ماه پس از آن باید انتظار رشد موهای جدید را داشته باشید. اکثر افراد طی 6 الی 9 ماه پس از کاشت مو شاهد رویش مجدد 60 درصد از موهای خود هستند. برخی از جراحان طی این دوره داروهای تحریک رویش مو مانند ماینوکسیدیل تجویز می‌کنند تا به نتیجه کاشت مو کمک کند، اما در برخی موارد ممکن است تاثیر به‌سزایی در رویش مو نداشته باشد.

هزینه و خطرات کاشت مو

هزینه این جراحی بسته به گستره کاشت مو و حجم انتقال گرافت متغیر است، اما به طور معمول بین 3 تا 6 میلیون هزینه در بر دارد. در اکثر مواقع بیمه این هزینه را پوشش نخواهد داد.

کاشت مو نیز درست مانند هر جراحی دیگری، خطراتی مانند خونریزی و عفونت به همراه دارد. جای زخم و احتمال رویش غیرطبیعی موهای سر نیز از ریسک‌های دیگر این جراحی محسوب می‌شود.

ممکن است برخی افراد در دوره پیش‌ رشد موهای جدید دچار التهاب یا عفونت فولیکول مو شوند. استفاده از آنتی‌بیوتیک و کمپرس می‌تواند این مشکل را بهبود بخشد. همچنین امکان دارد ناحیه بانک مو به صورت تکه‌ای دچار ریزش مو شود، اما در اکثر مواقع این ریزش موقتی است و موهای جدید دوباره رشد خواهد کرد.

در مورد خطرات احتمالی و دوره نقاهت پس از جراحی با پزشک خود گفت‌گو کنید. او برای انتخاب بهترین گزینه به شما کمک خواهد کرد.

تمام آنچه در فرآیند کاشت مو پیش روی شماست!
5 (100%) 1 vote[s]