7 عادت اشتباه که موجب چربی مو می‌شود!

7 عادت اشتباه که موجب چربی مو می‌شود! 2048 2048 موبا

چربی مومبارزه با چربی مو به معنای واقعی کلمه برای بسیاری از ما یک دغدغه روزانه است. شست و شوی مرتب مو، استفاده از محصولات مراقبتی و حتی کوتاه کردن مو نیز نه تنها مشکل را رفع نکرده، بلکه در مواردی شرایط را بدتر خواهد کرد. اما می تونید تنها با رعایت 8 نکته ساده چربی موهای خودتون را کاهش بدید:

زیاد روی موهای خود دست نکشید: لمس مداوم موها و یا بازی کردن با مو روغن موجود در دست را به تارهای مو منتقل می کند.

شست و شوی مداوم: اگرچه شما برای زدودن چربی مو را می شویید، اما این کار کمکی نخواهد کرد. متاسفانه استفاده روزانه از شامپو چربی طبیعی کف سر را از بین برده و منجر به تولید مجدد چربی برای جایگزینی آن می شود. سعی کنید موها را هر 3 روز یکبار یا حداقل یک روز در میان بشویید. در طولانی مدت نتیجه این کار را خواهید دید.

استفاده از نرم کنند: هنگام استفاده از نرم کننده مراقب باشید. شاید محتوای نرم کننده برای جنس موی شما بیش از حد سنگین باشد و به موهای شما وزن داده و موجب چربی مو شود.

شانه زدن: استفاده بیش از اندازه از شانه غدد سر را برای تولید چربی بیشتر تحریک می کند. اگر به استفاده از شانه عادت دارید، بهتر است آن را زیاد به کف سر نزدیک نکنید.

برس کثیف: دندانه های برس می تواند محل تجمع گرد و غبار و باکتری ها باشد و در تماس با طره ها منجر به چربی مو خواهد شد. بهتر است هفته ای یکبار برس خود را تمیز کنید.

برس پر از مو: یک برس پر از مو حتی اگر تمیز باشد، منجر به چربی مو خواهد شد. چرا که چربی از موهای قدیمی درون برس به موهای تمیز شما منتقل می شود.

استفاده از محصولات نامناسب: شاید محصول مراقبتی که برای شست و شوی موی خود استفاده می کنید با موی شما همخوانی نداشته باشد. از محصولاتی استفاده کنید که فرمول های سبک دارند و از شامپوهای براق کننده یا مرطوب کنند بپرهیزید.

🌏«جهان قلمرو زیبایی توست»🌏

☎ برای مشاوره تلفنی با کارشناسان موبا هم‌اکنون اقدام کنید:

۰۳۱-۳۳۱۲۳

۵ دلیل اصلی ریزش مو در خانم‌ها

کانال تلگرام شرکت آرایشی و بهداشتی موبا

صفحه اینستاگرام موبا

7 عادت اشتباه که موجب چربی مو می‌شود!
3 (60%) 3 vote[s]