سرطان و شیمی‌درمانی

راه‌های ترمیم مو پس از شیمی درمانی سرطان

یکی از چالش‌های اساسی بیماران سرطانی نگرانی و ترس از عوارض شیمی‌درمانی است. ریزش مو یک عارضه شایع داروهای شیمی‌درمانی است. داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی بیشتر توسط سلول هایی جذب می‌شوند که قدرت و سرعت تقسیم بالایی دارند. به همین دلیل علاوه بر سلول‌های سرطانی، برخی دیگر از سلول‌های بدن این داروها را جذب می‌کنند. ریزش مو عارضه‌ای است که در اثر جذب داروهای شیمی درمانی توسط سلول های فعال ریشه مو ایجاد می شود.

البته همه این داروها منجر به ریزش مو نشده، بلکه در برخی موارد نازک شدن مو و شکننده‌تر شدن آن‌ها را سبب می‌شود. ریزش مو در افرادی که با سرطان دست به گریبان هستند همیشه به صورت آنی اتفاق نمی‌افتد و این عارضه در طی چند هفته بعد از شروع درمان آغاز شده ولی در بعضی مواقع نیز در طی چند روز اول بعد از شیمی‌درمانی شروع می‌شود. پیشرفت علم و به‌روز شدن تکنیک‌های پزشکی باعث شده در بسیاری از موارد ریزش مو پس از شیمی درمانی متوقف شود و موهای ریخته شده پس از مدتی مجددا رشد می‌کنند. اما در هر صورت این ریزش مو در روحیه افراد تحت درمان چه خانم و چه آقا تاثیر منفی می‌گذارد.

ترمیم مو بیماران خاص | ترمیم مو بیماری‌های پوستی | سرطان و شیمی درمانی

زمان رشد موها بعد از  اتمام دوره شیمی درمانی سرطان‌ها

معمولاً بعد از ۲ تا ۳ هفته که از پایان دورۀ شیمی درمانی سرطان گذشت، امکان رشد مجدد موها فراهم می شود. اگر بعد از گذشت ۶ تا یک سال از اتمام شیمی درمانی موها رشد نکرد، بهتر است به پزشک معالجتان مراجعه کنید و راه های تقویت مو بعد از شیمی درمانی را پیدا کنید. علت این عدم رشد موها معمولاً کمبود روی، آهن و وجود استرس است و با تجویز داروهایی برطرف می شود.

البته لازم است بدانید که حجم و جنس موهای جدید، متفاوت خواهد بود. این موها جنس و رنگ جدیدی خواهند داشت و معمولاً مقداری شکننده و نازک و وز هستند و رنگشان خاکستری است. برای کم کردن مقدار وزی موها، کوتاه کردن آنها می تواند کمک کننده باشد.

ترمیم مو در بیماران سرطانی

ترمیم مو و مقابله با عوارض شیمی درمانی سرطان

عارضه ریزش مو پس از شیمی درمانی برای بسیاری از کسانی که با بیماری سرطان درگیر هستند، به ویژه برای خانم ها که به داشتن موهای زیبا اهمیت می‌دهند، ممکن است ناگوار باشد و در روحیه آن‌ها تاثیرات منفی داشته باشد. یکی از راهکارهای مناسب برای حفظ روحیه این گونه افراد،  تشویق آنان به استفاده از پروتزهای ترمیم مو است. این پروتز ها به خوبی می‌توانند ریزش موی افراد را پوشش دهند و به آن در بازیابی مجدد روحیه و حضور بیشتر در اجتماع کمک کند.

لازم به ذکر است استفاده از پروتز مو و شیمی درمانی تداخلی باهم ندارند و فرد می‌تواند قبل از اینکه شیمی درمانی را آغاز کند با تهیه پروتز موی مناسب خود را برای این مرحله از درمان آماده کند. متخصصان ترمیم مو برای این افراد ترمیم موهایی را پیشنهاد می‌کنند که پوست سر را تحریک نکند؛ چراکه در بسیاری از این افراد پوست نیز ممکن است تحت تاثیر شیمی درمانی، خشک و حساس شده باشد.

اگر شما هم در با بیماری سرطان دست‌وپنجه نرم می‌کنید و به دلیل عوارض شیمی درمانی دچار ریزش مو شده‌اید و همچنان با گذشت زمان از تراکم موهای خود راضی نیستید ، می‌توانید برای ترمیم موهای خود از پروتز مو استفاده کنید. پروتز مو سازه‌ای است که برای جایگزینی موهای از دست رفته به کار می‌رود. این محصول که از موی طبیعی انسان ساخته می‌شود، با جنس‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد و شما می‌توانید بسته به سلیقه، بافت و رنگ موی خود، پروتز مو خود را انتخاب کنید. نصب پروتز مو برای همه افراد در همه شرایط و همه سنین امکان‌پذیر است و هزینه خرید آن به نسبت سایر راه‌های ترمیم مو مقرون به‌صرفه است.

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");