عوامل تاثیرگذار بر طول عمر پروتز مو

عوامل تاثیرگذار بر طول عمر پروتز مو 1080 1080 ترمیم مو موبا

عوامل تاثیرگذار بر طول عمر پروتز مو (نگهداری پروتز مو)

دوام و طول عمر پروتز مو یکی از رایج‌ترین پرسش مخاطبان هنگام خرید پروتز مو است. گاهی مواقع مواجه با اطلاعات متناقض موجب سردرگمی خریدار و در نهایت عدم اطمینان او نسبت به محصول خواهد شد، در حالی که باید در نظر داشته زمان در نظر گرفته شده برای طول عمر پروتز مو می‌تواند تحت شرایط متفاوت، متغیر باشد. نگهداری از پروتز مو نه تنها کیفیت آن را هنگام استفاده افزایش می‌دهد، بلکه ماندگاری آن را بهبود بخشیده و از نظر اقتصادی مزایای چشمگیری برای شما به همراه خواهد داشت.

اما چه عواملی موجب افزایش یا کاهش طول عمر پروتز مو می‌شود؟

پروتز مو از دو قسمت بیس (زیرساخت) و تارهای مو ساخته شده است که درست مشابه پوست سر و موی طبیعی انسان، هر کدام به نوعی نیازمند مراقبت و ترمیم است. بر خلاف تصور عامه، قصور در شیوه نگهداری و یا عدم آگاهی در این زمینه بر طول عمر پروتز مو تاثیر به‌سزایی خواهد گذاشت. در ادامه به مهم‌ترین نکات در خصوص حفظ پروتز مو خواهیم پرداخت:

* تاریخ ترمیم پروتز مو را به یاد داشته باشید!

پروتز مو از طریق گیره‌های مخصوص و یا چسب‌های کراتینه گیاهی بر روی سر نصب می‌شود. این چسب‌ها پس از مدتی (حدود 3 هفته) خاصیت خود را از دست داده و نیازمند ترمیم است. در ترمیم مو نه تنها چسب‌ها تمدید می‌شوند، بلکه پوست سر مجددا اصلاح شده و پروتز مو نیز پاکسازی می‌شود. آرایشگر در صورت مشاهده ریزش تارهای پروتز مو،  پیش از آن که محصول از بین برود به ترمیم آن خواهد پرداخت. به یاد داشتن تاریخ ترمیم مو و تعهد به آن بر طول عمر پروتز مو تاثیر به‌سزایی دارد.

* شست‌وشوی پروتز مو با شامپوهای طبیعی بدون سولفات و نمک

نگهداری از پروتز مو و افزایش طول عمر آن

هنگام خرید شامپو همیشه قسمت مواد تشکیل‌دهنده را مطالعه کنید. سولفات یکی از مواد تشکیل‌دهنده رایج در محصولات شوینده مانند شامپو و صابون است. این ماده به عنوان شوینده‌ای قوی می‌تواند چربی پوست را که به عنوان یک محافظ خارجی عمل می‌کند از بین ببرد و در نتیجه محیط پوست را برای حمله باکتری‌های آسیب‌رسان آماده کند. این امر نه تنها پوست زیر پروتز مو را تحریک کرده و خارش یا حساسیت به وجود می‌آورد، بلکه می‌تواند موجب خشکی بیس پروتز شود.

سولفات موجود در شامپو چربی تارهای مو را نیز از بین می‌برد. شاید در حالت طبیعی این مشکل بزرگی جلوه نکند و یا حتی مفید به نظر برسد، اما بر طول عمر پروتز مو به شدت تاثیرگذار است. تارهای پروتز مو یک بافت مرده است که هیچ اتصالی به پوست سر ندارد و در نتیجه چربی دریافت نخواهد کرد. استفاده از شامپوهای دارای سولفات موجب از بین رفتن رطوبت و در نتیجه خشکی مو می‌شود و ظاهر آن را وز خورده و شکننده نشان می‌دهد.

علاوه بر این باید در نظر داشته باشید سولفات موجود در شامپو درست مشابه موی طبیعی انسان، رنگ مو را از بین می‌برد.

* استفاده از مواد آب‌رسان جهت حفظ لطافت و حفاظت از پروتز مو

یکی دیگر از عوامل موثر بر طول عمر پروتز مو، استفاده از مواد آب‌رسان برای حفظ لطافت و سلامت پروتز مو است. همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، پروتز مو یک بافت مرده است که از طریق بدن تغذیه نخواهد شد. بنابراین از دست دادن رطوبت و لطافت آن در شرایط آب‌وهوایی متفاوت می‌تواند طبیعی باشد. بهتر است برای افزایش طول عمر پروتز موی خود از سرم‌های آب‌رسان استفاده کنید تا حدالمقدور رطوبت مو حفظ شود و باطراوت باقی بماند.

* اجتناب از استعمال کرم و نرم‌کننده مو در نواحی بیس پروتز مو

بیس پروتز مو از جنس نانو، با استفاده از مواد ضدحساسیت ساخته است. این لایه مطابق با الگوی ریزش مو مصرف‌کننده برش داده می‌شود تا نواحی طاس یا کم‌پشت را تماما پوشش دهد. در مواردی که پروتز مو با موهای طبیعی شما ترکیب می‌شود، بهتر است از استعمال کرم و نرم‌کننده در نواحی نزدیک بیس پروتز مو بپرهیزید. این کار گره‌های تار مو را سست کرده و موجب ریزش آن‌ها می‌شود. در نتیجه طول عمر پروتز مو را کاهش خواهد داد.

*رعایت احتیاط و ظرافت در شانه کردن و شست‌وشوی پروتز مو

برای مراقبت بیشتر و افزایش طول عمر پروتز مو، از شکستن و ریختن تارهای مو جلوگیری کنید. برای پیشگیری از چنین مواردی بهتر است با استفاده از یک برس نرم و دندانه درشت، با نهایت ظرافت و به دور از حرکات سریع و خشن، گره خوردگی تارهای مو را باز کنید. هنگام شست‌وشوی پروتز نیز از ساییدن مو اجتناب کرده و به کمک انگشتان دست با کمی شامپو از بالا به پایین ماساژ دهید.

*اجتناب از حرکات و فعالیت‌های شدید

پروتز مو به وسیله‌ی گیره و چسب‌های کراتینه گیاهی به صورت ثابت بر روی سر نصب می‌شود. به گونه‌ای که شما می‌توانید آزادنه و بدون هیچ محدودیتی به فعالیت‌های روزانه خود از قبیل شنا کردن، موتور سواری و … بپردازید. با این وجود در نظر داشته باشید، اجتناب از حرکات شدید همیشه به نفع شما خواهد بود. این کار نه تنها طول عمر پروتز مو را افزایش می‌دهد، بلکه مانع آسیب‌های احتمالی به پوست سر خواهد شد.

* شست‌وشوی پروتز مو پس از ورزش

پروتز مو به شما امکان می‌دهد با خاطری آسوده به ورزش مورد علاقه خود بپردازید. اما در نظر داشته باشید که ورزش موجب افزایش دمای بدن می‌شود و بدن به صورت طبیعی برای کاهش این دما تعریق انجام می‌دهد. عرق انسان از مواد گوناگونی تشکیل شده است که سدیم یکی از اصلی‌ترین این مواد است. ماندگاری سدیم بر روی بیس و تارهای پروتز مو می‌تواند موجب خشکی و شکنندگی این دو شده و در نتیجه از طول عمر پروتز مو بکاهد. بنابراین همیشه پس از ورزش کردن یا هر عملی که منجر به تعریق شدید بدن شود، پروتز مو را شسته و از پاکیزگی آن اطمینان حاصل کنید.


????    «جهان قلمرو زیبایی توست»   ????

کانال تلگرام شرکت آرایشی و بهداشتی موبا

صفحه اینستاگرام شرکت آرایشی و بهداشتی موبا

???? صفحه اصلی موبا ????

پروتز مو چیست و چه کاربردی دارد؟

آلوپسی آره‌آتا چیست؟

☎️ برای مشاوره تلفنی با کارشناسان موبا هم‌اکنون اقدام کنید:

۰۳۱-۳۳۱۲۳

ساعات کار:

همه روزه حتی روزهای تعطیل

از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰


به این مطلب امتیاز دهید.                [kkstarratings]

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");