نصب پروتز مو

نصب پروتز مو

چندین روش برای نصب پروتز مو روی سر وجود دارد که تمرکز در کلیه آن‌ها اجتناب از آسیب رساندن به پوست سر و رعایت اصول بهداشتی است. انتخاب روش نصب پروتز روی سر‌، متناسب با سایز ناحیه بدون مو و انتخاب شخصی فرد تعیین می‌شود. برای نصب پروتز مو باید مراحل زیر انجام شود:

اندازه‌گیری سر

اولین مرحله برای نصب پروتز مو اندازه‌گیری جمجمه است که نقش بسیار مهمی در طبیعی‌تر شدن ظاهر مو و نصب صحیح پروتز مو ایفا می‌کند. در این مرحله با توجه به تراکم طبیعی موی فرد، برای نواحی کم‌پشت یا طاس یک الگوی پروتز تهیه می‌شود. در این الگو رنگ مو، ضخامت، طول و حالت مو با توجه به موی طبیعی و سلیقه فرد مشخض می‌شود و به صورت اختصاصی متناسب با سر افراد ساخته می‌شود. مرحله اندازه‌گیری و نصب در خانم ها و آقایان کاملا مشابه است اما روش سایزگیری سر برای افرادی که کاملا موهای خود را از دست داده‌اند (مثل: بیماران پوستی یا افرادی که شیمی درمانی می‌کنند) با افرادی که فقط در ناحیه از سر خود دچار ریزش مو هستند متفاوت است.

اندازه‌گیری سر برای نصب پروتز مو
  • سایز گیری برای افرادی که به طور کامل موهای خود را از دست داده‌اند

دور کاسه سر: ابتدا متر را در قسمت جلوی پیشانی، سه الی چهار انگشت بالای ابروان (حدود 5 سانتی‌متر) یعنی در نقطه رستنگاه مو قرار دهید. انتخاب فاصله نقطه رویش مو از ابروان بستگی به این دارد که شما پیشانی کوتاه‌تر یا بلندتر دوست داشته باشید. برای پیشانی کوتاه سه انگشت و برای پیشانی بلند چهار انگشت گزینه مناسبی است. پس از قرار دادن متر در نقطه مشخص شده برای رستنگاه مو آن را دور کاسه سر بچرخانید به طوری‌که متر در ناحیه پشت سر زیر برآمدگی کاسه سر (در انتهای گردن بین تقاطع گردن و سر) قرار بگیرد و این فاصله را اندازه‌گیری کنید.

  • سایزگیری سر برای افرادی که فقط در ناحیه‌ای از سر دچار ریزش و کم‌پشتی مو هستند

عرض سر: از سمت راست بالای گوش و به موازات گوش از نقطه‌ای که موها ریزش کرده و حالت کرکی دارد تا سمت چپ همان ناحیه (بالای گوش سمت چپ و به موازات آن) را به صورت قرینه اندازه‌گیری کنید.
طول سر: از قسمت جلوی پیشانی، سه الی چهار انگشت بالای ابروان (حدود 5 سانتی‌متر) یعنی نقطه رستنگاه مو را مشخص کنید. انتخاب فاصله نقطه رویش مو از ابروان بستگی به این دارد که شما پیشانی کوتاه‌تر یا بلندتر دوست داشته باشید.برای پیشانی کوتاه سه انگشت و برای پیشانی بلند چهار انگشت گزینه مناسبی است. متر را در نقطه مشخص شده برای رستنگاه مو قرار داده و تا نقطه‌ای که موها دچار ریزش شده و به صورت کرکی هستند ادامه دهید و این فاصله را با متر اندازه‌گیری کنید.

چگونگی نصب پروتز مو

موفقیت نصب پروتز به اندازه‌گیری دقیق و استفاده از محصولات باکیفیت وابسته است. در این مرحله، پروتز به وسیله چسب‌های کراتیه گیاهی و یا گیره‌های مخصوص بر روی نواحی که برای آن الگو اندازه‌گیری شده است، نصب می‌شود.

موبا برای مشتریان خود از پروتزهای بلیچ شده استفاده می‌کند. بلیچ کردن پروتز مو روشی است که با استفاده از آن خط رویش پروتزها را با استفاده از مواد مخصوصی به رنگ طلایی یا سفید تبدیل می‌کنند. این کار موجب می‌شود گره‌های جلویی محو شده و در ظاهر شبیه به خارج شدن مو از پوست سر فرد باشد و نمایی کاملا طبیعی به موها بدهد.

روش نصب پروتز مو | تعویض پروتز مو

پیرایش پروتز مو

در این مرحله پروتز مو با موهای طبیعی فرد ترکیب شده و مرز میان این دو از بین می‌رود. اهمیت تخصص کار آرایشگر در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. اگر آرایشگر فاقد تجربه کافی در این زمینه باشد، پروتز مو ظاهر طبیعی خود را از دست خواهد داد. در نهایت با انتخاب یک مدل موی زیبا و مناسب با فرم صورت مصرف‌کننده کار پایان می‌یابد.

فرآیند نصب پروتز مو در کمتر از 2 ساعت انجام می‌شود و نسبت به سایر روش‌های ترمیم مو مقرون به‌صرفه است.

هزینه ترمیم مو | مراحل نصب پروتز مو| مزایای ترمیم مو
مطالب بیشتر
نگهداری از پروتز مو
نگهداری از پروتز مو

پروتز مو هم درست مانند موهای طبیعی انسان به نگهداری و مراقبت ویژه نیاز دارد. مراقبت از پروتز مو حالت بهتری به پروتز مو بخشیده و ماندگاری و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

خدمات ترمیم مو موبا | مشاوره ترمیم مو
خدمات ترمیم مو موبا

مرکز ترمیم مو موبا به عنوان یکی از معتبرترین مراکز ترمیم مو و پخش عمده پروتز مو در ایران نهایت تلاش خود را می‌کند تا در جهت افزایش رضایت و همراهی بیشتر با گروه‌های مختلف مشتریان خود خدمات زیر را ارائه دهد.

روش نصب پروتز مو | تعویض پروتز مو
خدمات تعویض چسب پروتز مو

چسبی که برای نصب پروتز مو استفاده می‌شود پس از گذشت زمان دوام خود را از دست می‌دهد. مدت زمانی که این چسب‌ها می‌تواند استحکام کافی را داشته باشد به عواملی چون رعایت نکات بهداشتی و نوع پوست افراد بستگی دارد.

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");