[vc_row][vc_column][movedo_title heading_tag=”h1″ heading=”h1″ line_type=”line” line_width=”100%” line_color=”primary-2″ align=”right”]پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟[/movedo_title][movedo_single_image image_mode=”square” image=”19350″][movedo_empty_space][vc_column_text text_style=”leader-text”]تا به حال به کدامیک از روش‌های درمانی برای ریزش موهایتان فکر کرده‌اید؟ کاشت مو یا روش‌های ترمیم مو مثل پروتز مو، پوستیژ مو یا کلاه گیس (موی مصنوعی)؟آیا پروتز مو را با سایر روش‌ها مقایسه کرده‌اید؟ فکر می‌کنید کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟ پروتز مو یا کاشت مو؟

از آن‌جایی که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به مرکز ترمیم مو موبا تفاوت پروتز مو و کاشت مو را به درستی نمی‌دانند قصد داریم در این مطلب به صورت کامل روش پروتز مو را با کاشت مو مقایسه کنیم تا مزایا و معایب هر دو روش مشخص شود.

روش کاشت مو نیاز به جراحی و شرایط خاصی دارد در صورتی که در روش‌های ترمیم مو از پروتز مو و پوستیژ مو یا همان کلاه گیس استفاده می‌شود. در این مطلب به صورت موقت پوستیژ مو و استفاده از موی مصنوعی را کنار گذاشته و تنها به مقایسه پروتز مو با روش کاشت مو می‌پردازیم.[/vc_column_text][movedo_empty_space][movedo_title heading_tag=”h2″ heading=”h2″ line_type=”line” line_width=”100%” line_color=”primary-2″ align=”right”]مقایسه پروتز مو و کاشت مو؟[/movedo_title][vc_column_text text_style=”leader-text”]برای بیان تفاوت پروتز مو و کاشت مو ابتدا روش کاشت مو را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم:

روش کاشت مو یک روش جراحی است که حتما باید توسط متخصصان پوست و مو انجام شود. در این روش قسمتی از پوست سر انتخاب و تارهای مویی آن ناحیه به همراه پیاز مو برداشته و در قسمت‌های کم پشت کاشته می‌شود. در روش کاشت مو، تراکم مو در بانک اهدای مو، اهمیت زیادی دارد و برای افرادی که از بانک موی خوبی برخوردار نیستند و یا به دلیل بیماری‌های خاص پوست و مو و یا عوارض شیمی درمانی به طور کامل موهای خود را از دست داده‌اند، مناسب نیست.[/vc_column_text][movedo_single_image image_mode=”square” image=”22091″][vc_column_text]در هر بار عمل کاشت مو معمولا 1000 تا 3000 تار مو از ناحیه اهداکننده به نواحی کم‌پشت انتقال داده می‌شود. بنابراین ممکن است برای انجام یک کاشت کامل و قابل‌قبول، به چندین جلسه درمان نیاز باشد. بعد از تکمیل دوره‌های درمانی نیز حداقل 6 ماه زمان نیاز است تا موهای کاشته شده رشد کند.

علاوه بر این پس از اتمام دوره انتظار و مشخص شده نتیجه، ممکن است نتیجه ایده‌آل برای همه افراد به‌دست نیاید. همچنین هنوز احتمال ریزش مو در ناحیه ترمیم شده وجود دارد.

تمامی این دلایل ممکن است شما را از فکر کاشت مو منصرف کند. اما آیا روش جایگزین دیگری وجود دارد؟ ایا پروتز مو روش بهتری نسبت به کاشت مو نیست؟ پاسخ مثبت است. شما با روش‌های ترمیم مو موبا می‌توانید به راحتی زیبایی خود را به‌دست آورید.[/vc_column_text][movedo_empty_space][movedo_title heading=”h2″ line_type=”line” line_width=”100%” line_color=”primary-2″ align=”right”]تفاوت پروتز مو و کاشت مو؟[/movedo_title][vc_column_text]برای مقایسه پروتز مو با کاشت مو باید بگوییم، پروتز مو یک روش نوین، سریع و با قیمت مناسب برای حل مشکل ریزش مو است. در این روش‌ شبکه‌ای شبیه‌سازی شده از پوست سر انسان ساخته و تارهای مو طبیعی روی این توری مشبک کاشته می‌شود. بنابراین روش ترمیم بر خلاف کاشت نیازی به جراحی نداشته و نصب آن در عرض چند ساعت انجام می‌شود. این روش هیچ درد، خونریزی یا دوره نقاهتی ندارد و بسته به انتخاب افراد میزان تراکم مو، مدل و رنگ مو قابل تغییر است. همچنین در روش‌های ترمیمی به هیچ وجه امکان ریزش مو وجود ندارد.[/vc_column_text][movedo_single_image image_mode=”square” image=”19308″][vc_column_text]جنس تور ضدحساسیت در ساخت بیس پروتز مو به گونه‌ای است به راحتی و بدون ایجاد احساس ناخوشایند بر روی سر قرار می‌گیرد و بیماران تحت شیمی درمانی و افراد مستعد به انواع حساسیت پوستی به‌راحتی می‌توانند از پروتز مو استفاده کنند. بافت طراحی شده برای بیس امکان اکسیژن‌رسانی به پوست کف سر را فراهم کرده و به موهای جدید اجازه می‌دهد به سادگی از منافذ موجود بر روی بیس عبور کرده و به رشد خود ادامه دهند. در کنار تمامی این مزایا، کوتیکول به کار رفته در روش پروتز مو، ظاهری طبیعی به آن بخشیده و به شما اجازه می‌دهد بدون محدویت و نگرانی به تمام امور روزانه خود و حتی ورزش‌هایی مثل شنا بپردازید.استفاده از پروتز مو برخلاف روش کاشت مو نیاز به هیچ‌گونه شرایط خاصی ندارد و برای همه افراد در همه سنین و در هر شرایطی قابل انجام است.

با مطالعه این مطلب مقایسه جامعی که ارائه شد، تصمیم‌گیری راجع به انجام پروتز مو یا کاشت مو راحت‌تر و با اطمینان بیشتر انجام می‌گیرد.

برای اطلاعات بیشتر صفحه پروتز مو را مطالعه کنید[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][movedo_divider line_type=”custom-line” line_width=”100%” line_height=”5″ align=”center” padding_top=”1%” padding_bottom=”1%”][movedo_title heading_tag=”div” align=”center”]مطالب بیشتر[/movedo_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][movedo_media_box image_mode=”square” image=”22805″ overlay_color=”primary-1″ overlay_opacity=”60″ title=”قیمت پروتز مو” heading_tag=”h5″ heading=”h4″ title_link=”url:http%3A%2F%2Fmuba.ir%2Fprice-of-hair-prosthesis%2F|title:%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2%20%D9%85%D9%88|target:%20_blank|” align=”right”]قیمت پروتزهای مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت ثابتی برای روش‌های ترمیم مو تعیین کرد. جنس استفاده شده در پروتز مو، میزان تراکم مو، کوتاهی و بلندی[/movedo_media_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][movedo_media_box image_mode=”square” image=”22039″ overlay_color=”primary-1″ overlay_opacity=”60″ title=”دوام پروتز مو” heading_tag=”h5″ heading=”h4″ title_link=”url:http%3A%2F%2Fmuba.ir%2Flongevity-of-hair-prosthesis%2F|title:%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%85%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2%20%D9%85%D9%88|target:%20_blank|” align=”right”]ماندگاری روش ترمیم مو با استفاده از پروتز مو طبیعی را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد:1- میزان دوام چسب پروتز مو پس از نصب و 2- میزان ماندگاری خود پروتز مو برای استفاده افراد[/movedo_media_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][movedo_media_box image_mode=”square” image=”23345″ overlay_color=”primary-1″ overlay_opacity=”60″ title=”مزایای پروتز مو” heading_tag=”h5″ heading=”h4″ title_link=”url:http%3A%2F%2Fmuba.ir%2Fbenefits-of-hair-prosthesis%2F|title:%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2%20%D9%85%D9%88|target:%20_blank|” align=”right”]پروتز مو یک راه‌حل زیرکانه و مدرن برای مشکلات ناشی از ریزش مو محسوب می‌شود. عدم نیاز به جراحی، نتیجه سریع، اثربخشی طولانی مدت و قیمت مقرون به‌صرفه[/movedo_media_box][/vc_column][/vc_row]