پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو؟

تا به حال به کدامیک از روش‌های درمانی برای ریزش موهایتان فکر کرده‌اید؟ کاشت مو یا روش‌های ترمیم مو مثل پروتز مو، پوستیژ مو یا کلاه گیس (موی مصنوعی)؟آیا پروتز مو را با سایر روش‌ها مقایسه کرده‌اید؟ فکر می‌کنید کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟ پروتز مو یا کاشت مو؟

از آن‌جایی که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به مرکز ترمیم مو موبا تفاوت پروتز مو و کاشت مو را به درستی نمی‌دانند قصد داریم در این مطلب به صورت کامل روش پروتز مو را با کاشت مو مقایسه کنیم تا مزایا و معایب هر دو روش مشخص شود.

روش کاشت مو نیاز به جراحی و شرایط خاصی دارد در صورتی که در روش‌های ترمیم مو از پروتز مو و پوستیژ مو یا همان کلاه گیس استفاده می‌شود. در این مطلب به صورت موقت پوستیژ مو و استفاده از موی مصنوعی را کنار گذاشته و تنها به مقایسه پروتز مو با روش کاشت مو می‌پردازیم.

مقایسه پروتز مو و کاشت مو؟

برای بیان تفاوت پروتز مو و کاشت مو ابتدا روش کاشت مو را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم:

روش کاشت مو یک روش جراحی است که حتما باید توسط متخصصان پوست و مو انجام شود. در این روش قسمتی از پوست سر انتخاب و تارهای مویی آن ناحیه به همراه پیاز مو برداشته و در قسمت‌های کم پشت کاشته می‌شود. در روش کاشت مو، تراکم مو در بانک اهدای مو، اهمیت زیادی دارد و برای افرادی که از بانک موی خوبی برخوردار نیستند و یا به دلیل بیماری‌های خاص پوست و مو و یا عوارض شیمی درمانی به طور کامل موهای خود را از دست داده‌اند، مناسب نیست.

تفاوت پروتز مو و کاشت مو

در هر بار عمل کاشت مو معمولا 1000 تا 3000 تار مو از ناحیه اهداکننده به نواحی کم‌پشت انتقال داده می‌شود. بنابراین ممکن است برای انجام یک کاشت کامل و قابل‌قبول، به چندین جلسه درمان نیاز باشد. بعد از تکمیل دوره‌های درمانی نیز حداقل 6 ماه زمان نیاز است تا موهای کاشته شده رشد کند.

علاوه بر این پس از اتمام دوره انتظار و مشخص شده نتیجه، ممکن است نتیجه ایده‌آل برای همه افراد به‌دست نیاید. همچنین هنوز احتمال ریزش مو در ناحیه ترمیم شده وجود دارد.

تمامی این دلایل ممکن است شما را از فکر کاشت مو منصرف کند. اما آیا روش جایگزین دیگری وجود دارد؟ ایا پروتز مو روش بهتری نسبت به کاشت مو نیست؟ پاسخ مثبت است. شما با روش‌های ترمیم مو موبا می‌توانید به راحتی زیبایی خود را به‌دست آورید.

تفاوت پروتز مو و کاشت مو؟

برای مقایسه پروتز مو با کاشت مو باید بگوییم، پروتز مو یک روش نوین، سریع و با قیمت مناسب برای حل مشکل ریزش مو است. در این روش‌ شبکه‌ای شبیه‌سازی شده از پوست سر انسان ساخته و تارهای مو طبیعی روی این توری مشبک کاشته می‌شود. بنابراین روش ترمیم بر خلاف کاشت نیازی به جراحی نداشته و نصب آن در عرض چند ساعت انجام می‌شود. این روش هیچ درد، خونریزی یا دوره نقاهتی ندارد و بسته به انتخاب افراد میزان تراکم مو، مدل و رنگ مو قابل تغییر است. همچنین در روش‌های ترمیمی به هیچ وجه امکان ریزش مو وجود ندارد.

پروتز مو یا کاشت مو ؟ کدام روش مناسب تر است؟

جنس تور ضدحساسیت در ساخت بیس پروتز مو به گونه‌ای است به راحتی و بدون ایجاد احساس ناخوشایند بر روی سر قرار می‌گیرد و بیماران تحت شیمی درمانی و افراد مستعد به انواع حساسیت پوستی به‌راحتی می‌توانند از پروتز مو استفاده کنند. بافت طراحی شده برای بیس امکان اکسیژن‌رسانی به پوست کف سر را فراهم کرده و به موهای جدید اجازه می‌دهد به سادگی از منافذ موجود بر روی بیس عبور کرده و به رشد خود ادامه دهند. در کنار تمامی این مزایا، کوتیکول به کار رفته در روش پروتز مو، ظاهری طبیعی به آن بخشیده و به شما اجازه می‌دهد بدون محدویت و نگرانی به تمام امور روزانه خود و حتی ورزش‌هایی مثل شنا بپردازید.استفاده از پروتز مو برخلاف روش کاشت مو نیاز به هیچ‌گونه شرایط خاصی ندارد و برای همه افراد در همه سنین و در هر شرایطی قابل انجام است.

با مطالعه این مطلب مقایسه جامعی که ارائه شد، تصمیم‌گیری راجع به انجام پروتز مو یا کاشت مو راحت‌تر و با اطمینان بیشتر انجام می‌گیرد.

برای اطلاعات بیشتر صفحه پروتز مو را مطالعه کنید

مطالب بیشتر
ترمیم مو روش جایگزین برای کاست مو
قیمت پروتز مو

قیمت پروتزهای مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت ثابتی برای روش‌های ترمیم مو تعیین کرد. جنس استفاده شده در پروتز مو، میزان تراکم مو، کوتاهی و بلندی

دوام پروتز مو | ریزش مو
دوام پروتز مو

ماندگاری روش ترمیم مو با استفاده از پروتز مو طبیعی را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد:1- میزان دوام چسب پروتز مو پس از نصب و 2- میزان ماندگاری خود پروتز مو برای استفاده افراد

مزایای ترمیم مو
مزایای پروتز مو

پروتز مو یک راه‌حل زیرکانه و مدرن برای مشکلات ناشی از ریزش مو محسوب می‌شود. عدم نیاز به جراحی، نتیجه سریع، اثربخشی طولانی مدت و قیمت مقرون به‌صرفه

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");