پروتز مو بهتر است یا کلاه گیس


پروتز مو یا کلاه گیس؛ کدام روش بهتر است؟ (پوستیژ مو)

پروتز مو یا کلاه‌گیس ؛ کدام روش بهتر است؟ کلاه گیس یا همان پوستیژ مو از زمان‌های دور به عنوان راهکاری برای مقابله با طاسی استفاده شده و هنوز هم می‌شود. روش‌ها و تکنیک‌های روز اگرچه کیفیت ساخت کلاه گیس ها را روز به روز بهبود بخشیده، اما باز هم نمی‌توان از آن به‌عنون یک راه‌حل مطمئن نام برد.
در روش کلاه گیس، معمولا از موهای مصنوعی و با کیفیت پایین استفاده می‌شود. این موها توسط ماشین به صورت دایره سطح پوستیژ را می‌پوشانند بنابراین برای همه افراد به صورت یکسان تولید می‌شود و دقت و ظرافت لازم در ساخت آن وجود ندارد. کلاه گیس‌ها بعد از نصب تنها برای چند ساعت استحکام دارند و به هیچ وجه قابلیت رنگ کردن یا سشوار کشیدن را ندارند. به همین دلیل افردای که از پوستیژ مو استفاده می‌کنند در انجام فعالیت‌های روزانه خود و همچنین انجام ورزش‌ها دچار محدودیت هستند.

استفاده از کلاه گیس فقط در اولین استفاده جذاب به نظر می‌رسد اما بعد از چند بار استفاده به مرور حالت موهای پوستیژ از بین می‌رود. علاوه بر این با هر بار شانه کردن یا برس کشیدن، موهای کلاه گیس شروع به ریزش کرده و از بیس آن جدا می شوند.

در اکثر موارد نصب کلاه گیس‌ها روی سر احساس ناخوشایندی برای فرد ایجاد می‌کند و امکان اکسیژن‌رسانی به پوست سر وجود ندارد و همین موضوع زمینه را برای بروز آلرژی و رشد میکروب ها در پوست سر فراهم می‌کند. تمام این موارد به اضافه غیرطبیعی بودن نتیجه کار و نیاز به نصب روزانه باعث می‌شود افراد از استفاده پوستیژ مو پشیمان شوند و به دنبال راه‌های جایگزین بهتری باشند. یکی از بهترین راه‌های جایگزین استفاده از پروتز مو است


تفاوت پروتز مو با کلاه گیس

بین روش‌های ترمیم مو انتخاب شما چیست؟ پروتز مو یا کلاه‌گیس ؟
در روش پروتز مو شبکه‌ای شبیه‌سازی شده از پوست سر انسان ساخته و تارهای مو طبیعی روی این توری مشبک کاشته می‌شود و نصب آن در عرض چند ساعت انجام می‌شود. جنس تور ضدحساسیت در ساخت بیس پروتز مو به گونه‌ای است به راحتی و بدون ایجاد احساس ناخوشایند بر روی سر قرار می‌گیرد و بیماران تحت شیمی درمانی و افراد مستعد به انواع حساسیت پوستی به‌راحتی می‌توانند از پروتز مو استفاده کنند.

بافت طراحی شده برای بیس امکان اکسیژن‌رسانی به پوست کف سر را فراهم کرده و به موهای جدید اجازه می‌دهد به سادگی از منافذ موجود بر روی بیس عبور کرده و به رشد خود ادامه دهند.

در کنار تمامی این مزایا، کوتیکول به کار رفته در روش پروتز مو، ظاهری طبیعی به آن بخشیده و به شما اجازه می‌دهد بدون محدویت و نگرانی به تمام امور روزانه خود و حتی ورزش‌هایی مثل شنا بپردازید. همچنین میزان تراکم مو، مدل و رنگ مو با توجه به موی طبیعی افراد و سلیقه مشتری انتخاب می‌شود و در استفاده از سشوار، اتوی مو و سایز ابزارهای حالت‌دهی به موها هیچ محدودیتی وجود ندارد.

استفاده از پروتز مو نیاز به هیچ‌گونه شرایط خاصی ندارد و برای همه افراد در همه سنین و در هر شرایطی قابل انجام است. علاوه بر این پروتز مو یک روش نیمه دائمی محسوب می‌شود و شما با یک‌بار نصب می‌توانید برای 2-3 هفته بدون نیاز به تعویض چسب پروتز با خیال راحت به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

مطالب بیشتر
مراقبت از مو | نگهداری از پروتز مو
نگهداری از پزوتز مو

مراقبت از پروتز مو و استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب، حالت بهتری به پروتز مو بخشیده و طول عمر آن را افزایش می دهد. مهمترین نکته در نتیجه رضایت‌بخش و دوام پروتز مو نگهداری مناسب از آن است.

روش نصب پروتز مو | تعویض پروتز مو
روش نصب پروتز مو

چندین روش برای نصب پروتز مو روی سر وجود دارد که تمرکز در کلیه آن‌ها اجتناب از آسیب رساندن به پوست سر و رعایت اصول بهداشتی است. انتخاب روش نصب پروتز روی سر‌، متناسب با سایز ناحیه بدون مو و انتخاب شخصی فرد تعیین می‌شود.

کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو؟
ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو؟

از آن‌جایی که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به مرکز ترمیم مو موبا تفاوت پروتز مو و کاشت مو را به درستی نمی‌دانند قصد داریم در این مطلب به صورت کامل روش پروتز مو را با کاشت مو مقایسه کنیم تا مزایا و معایب هر دو روش مشخص شود.

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");