شما با شنیدن واژه ترمیم مو چه ذهنیتی پیدا می‌کنید؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ترمیم مو را با کاشت مو اشتباه می‌گیرند پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

اهمیت مو برای حفاظت از پوست سر در برابر آسیب‌های محیطی و اثر آن بر زیبایی افراد بر هیچ کسی پوشیده نیست. نقش مو در زیبایی چهره به حدی است که می‌تواند فرد را چندین سال پیرتر و یا جوان‌تر نشان داده و اعتماد به نفس افراد و حضور آن‌ها در نقش‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد. متاسفانه برخی شرایط محیطی، افزایش سن یا بیماری‌های خاص بر سلامت موها اثر گذاشته و باعث ریزش آن‌ها می‌شود. شاید فکر کنید با وقوع چنین شرایطی مجبورید زیبایی همیشگی خود را فراموش کرده و تسلیم شوید، اما ما این‌طور فکر نمی‌کنیم.

موبا معتقد است زیبایی به تمامی افراد تعلق دارد. با روش‌های ترمیم مو موبا می‌توانید با عوارض افزایش سن، بیماری‌های خاص و شرایط محیطی مقابله کرده و همیشه ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید.

در روش‌های ترمیمی از پروتز مو و پوستیژ مو که از موی طبیعی ساخته شده است، استفاده می‌شود. روش ترمیم مو بر خلاف کاشت مو نیازی به جراحی نداشته و نصب آن در عرض چند ساعت انجام می‌شود. در این روش هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد و میزان تراکم مو و رنگ مو به انتخاب استفاده کننده خواهد بود.

در ادامه مطالب بیشتر به موضوع ویژگی‌ها و مزیت‌های روش ترمیم مو می‌پردازیم.


کاشت مو یا ترمیم مو، کدام روش برای شما مناسب تر است؟

تا به حال به کدامیک از روش‌های درمانی برای ریزش موهایتان فکر کرده‌اید؟ فکر می‌کنید کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟

روش کاشت مو یک روش جراحی است که حتما باید توسط متخصصان پوست و مو انجام شود. در این روش قسمتی از پوست سر انتخاب و تارهای مویی آن ناحیه به همراه پیاز مو برداشته و در قسمت‌های کم پشت کاشته می‌شود. در روش کاشت، تراکم مو در ناحیه انتخاب‌شده برای اهدای مو، اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر از بانک موی خوبی برخوردار نیستید باید به فکر روش جایگزین دیگری باشید.

کاشت مو یا ترمیم مو
روش نصب پروتز مو


روش‌های ترمیم مو

به طور کلی می‌توان روش‌های ترمیم مو را به 3 گروه پوستیژ مو، پروتز مو و اکستنشن تقسیم کرد.

  • پوستیژ مو

پوستیژ مو یا کلاه‌گیس نوعی پوشش برای سر است که از جنس موی طبیعی یا الیاف مصنوعی ساخته می‌‌شود. تنوع طلبی، هنجارهای اجتماعی و یا بیماری‌هایی که منجر به ریزش مو می‌شوند از دلایلی هستند که افراد را به استفاده از پوستیژ سوق می‌دهد. پوستیژهای موی موبا از جنس موی طبیعی دارای کوتیکول ساخته شده‌ و امکان تشخیص پوستیژ از موی طبیعی افراد را بسیار مشکل می‌سازد. علاوه بر این تنوع طرح‌ و رنگ پوستیژها به شما اجازه می‌دهد مطابق با فرم صورت و موهای طبیعی خود بهترین انتخاب را داشته باشید.


استفاده از روش‌های ترمیم مو چه مزیت‌هایی دارد؟

در مباحث قبلی تا حدودی به مزایای ترمیم مو اشاره شد. در این قسمت سعی می‌کنیم به تمام مزایای استفاده از این روش به‌صورت فهرست‌وار اشاره کنیم:

  • روش‌هایترمیم مو به شما کمک می‌کند با عوارض طبیعی افزایش سن مانند ریزش مو، نازک و یا سفید شدن مو مقابله کرده و همیشه ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید.
  • روش‌های ترمیم مو موبا از جنس موی طبیعی دارای کوتیکول و بیس‌ ضدحساسیت ساخته شده است. به همین دلیل ظاهر کاملا طبیعی ایجاد کرده و استفاده از آن برای بیماران پوستی و مستعد آلرژی هیچ مشکلی ندارد.
  • استفاده از روش‌های ترمیم مو به شما کمک می‌کند بدون دردسر و بدون آسیب به تارهای طبیعی مو در ظاهر و استایل خود تنوع ایجاد کنید.
  • استفاده از روش‌های ترمیمی به گروه سنی یا جنس خاصی محدود نمی‌شود و تنوع مدل و رنگ آن‌ها نیز چشمگیر است.
  • روش‌های ترمیم مو در عرض چند ساعت انجام می‌شود و هیچ درد، خونریزی یا دوره نقاهتی ندارد. همچنین بدون هیچ دوره انتظاری نتیجه کاملا ایده‌آل بدست می‌آید
  • در این روش امکان ریزش مجدد مو وجود ندارد و انتخاب رنگ و تراکم مو به استفاده کننده بستگی دارد.
  • روش نصب در کلیه روش‌ها بدون آسیب رساندن به پوست سر و با رعایت اصول بهداشتی انجام می‌شود
  • پروتزهای مو به طور کامل روی سر ثابت می‌شوند و بر اثر تعریق شدید یا انجام ورزش‌های گوناگون از سر جدا نمی‌شوند. همچنین فرد پس از گذاشتن پروتز مو می‌تواند به‌راحتی فعالیت‌های روزانه و حتی ورزش‌هایی مانند شنا را انجام دهد.
  • با طراحی ویژه پروتزهای مو موبا، اکسیژن‌رسانی پوست سر برقرار می‌ماند و موهای تازه به راحتی رشد کرده و از منافذ بیس رد می‌شوند.

تراکم بالای موهای موجود در پروتزهای مو موبا موجب می‌شود کاملا مانند موی سر طبیعی به نظر برسند.

پروتز های مو موبا


ترمیم مو با موبا

محصولات ترمیم مو موبا به گونه‌ای تولید و طراحی شده‌اند که برای افراد ایجاد هیچ‌گونه حساسیت و آلرژی نمی‌کنند و جایگزینی بی‌نظیر برای دیگر روش‌های موجود هستند. کلیه محصولات ترمیم مو از مواد کاملا طبیعی و بدون استفاده از هرگونه الیاف یا پلاستیک تولید می‌شوند. محصولات موبا به گونه‌ای طراحی شده اند که افراد با شرایط گوناگون را پوشش دهند. گستره وسیعی از محصولات مو موبا، به مراجعان این امکان را می‌دهد تا با خیال آسوده آنچه از چهره خود در ذهن می‌پرورانند را خلق کنند.