لیزرها چه کاربردی در درمان مشکلات پوستی دارند؟

لیزرها چه کاربردی در درمان مشکلات پوستی دارند؟

لیزرها چه کاربردی در درمان مشکلات پوستی دارند؟ 600 600 ترمیم مو موبا

لیزر درمانی یک فناوری نوآورانه و نوظهور است که برای درمان بی شماری از بیماری‌های مختلف پوستی استفاده می‌شود و برای تحریک بهبودی، تسکین درد، ناراحتی و التهاب عملکرد بسیار شگفت‌انگیزی دارد. در این مقاله ما در مورد 5 بیماری پوستی که می‌توان با استفاده از لیزر آن‌ها را به راحتی درمان کرد بحث خواهیم کرد.

لیزر درمانی پوست

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • لیزر درمانی چیست؟
  • چه عارضه پوستی را می‌توان با لیزر اصلاح کرد؟
  • درمان عارضه‌های پوستی یا تشدید آن؟؟

لیزر درمانی چیست؟

لیزر درمانی که به آن نور درمانی نیز گفته می‌شود، یک درمان غیر تهاجمی است که انرژی حاصل از نور را برای اصلاح و بازسازی سلول‌های پوست به کار می‌گیرد. لیزر از پرتوهای نوری کوتاه و هدفمند برای ایجاد اصلاحات بر نواحی پوستی که می خواهید ترمیم شوند استفاده می‌کند و لایه‌ های آسیب دیده پوست را از بین می‌برد.

درمان با لیزر

چه عارضه پوستی را می‌توان با لیزر اصلاح کرد؟

1.آکنه روزاسه

اگر دچار روزاسه هستید، ممکن است کاندید درمان با لیزر هستید. اگر شما با ضخیم شدن پوست خود روبه‌رو شده‌اید یا رگ‌های پوستی قابل مشاهده دارید که ناشی از روزاسه است، می‌توان لیزر درمانی را به برنامه درمانی شما اضافه کرد. این درمان می‌تواند از رگ‌های خونی قابل مشاهده شما بکاهد و به کاهش قرمزی کمک کند.

درمان آکنه روزاسه

2.ضایعات پوستی

پزشک شما ممکن است درمان با لیزر را برای ضایعات پوستی پیشنهاد دهد. در این حالت، لیزر باعث افزایش سلول‌های سالم برای درمان ضایعات پوستی شما می‌شود. این روند همچنین با افزایش تولید کلاژن که باعث جلوگیری از ایجاد زخم می‌شود، به بهبودی ضایعات پوستی کمک کند.

درمان ضایعات پوست

3.آکنه

برای از بین بردن لایه‌های فوقانی جای زخم آکنه و از بین بردن سلول‌های قدیمی پوست می‌توانید از لایه برداری مکرر لیزری استفاده کنید. این روش همچنین لایه‌های پوست زیر سطح را گرم می‌کند تا کلاژن‌سازی پوست را تحریک کند. همان‌طور که گفته شد، تولید کلاژن برای جلوگیری از ایجاد جای زخم در آکنه موثر است. (برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر پیرامون مراقبت از پوست های چرب، مقاله روتین مراقبت از پوست چرب را بخوانید)

درمان جای آکنه

4.ملاسما

ملاسما که به‌عنوان “ماسک بارداری” شناخته می‌شود، می‌تواند در زنان پس از بارداری رخ دهد. ملاسما نوعی بیماری پوستی است که باعث ایجاد بیش از حد رنگدانه در صورت می‌شود. مشخصه آن ایجاد رنگ قهوه‌ای تیره است که می‌تواند در پیشانی ، گونه‌ها یا لب فوقانی در زنان باردار است. ملاسما یکی از بیماری‌های پوستی است که با انجام لیزر با حداقل خطر و بدون ایجاد عارضه، قابل درمان است.

درمان ملاسما با لیزر

5.پسوریازیس

از طریق لیزر می‌توان با رساندن نور ماورا UV بنفش به مناطق مورد نظر در پوست مبتلا به پسوریازیس بدون آسیب رساندن به پوست آسیب‌ دیده در اطراف پسوریازیس، آن را درمان کرد. با از بین بردن لایه‌های پوست آسیب دیده ، می‌توانید ظاهر پسوریازیس را کاهش دهید.

درمان پسوریازیس
درمان عارضه‌های پوستی یا تشدید آن؟؟

لیزر مزایای بسیاری دارد که می‌تواند برای درمان شرایط بالینی و انواع مختلف زیبایی نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر به دنبال استفاده از لیزر برای درمان بیماری‌های پوستی خود هستید، لازم است با پزشک متخصص پوست و لیزر مشورت کنید تا بتوان بدون ایجاد هیچ گونه عارضه‌ای، بیماری خود را در مان کنید.

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");