6 نکته اساسی مراقبت از مو در فصل پاییز

6 نکته اساسی مراقبت از مو در فصل پاییز

6 نکته اساسی مراقبت از مو در فصل پاییز 550 550 ترمیم مو موبا

6 نکته مراقبت از مو در فصل پاییز

اکنون که فصل تابستان به پایان خود رسیده است وقت آن رسیده که برنامه مراقبت از موهای خود را تغییر دهید. هوای پاییزی خنک‌تر است و هوای خشک و سردی را به ارمغان می‌آورد که می‌تواند موهای شما را مات، شکننده و کاملا غیرقابل کنترل کند. در این مقاله سعی شده چند روش ساده برای حفظ سلامت و مراقبت از مو در تمام طول فصل به اشتراک گذاشته شود تا از بروز آسیب‌های جدی به مو جلوگیری شود.

6 نکته مراقبت از مو در فصل پاییز

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • حالت بستن موهای خود را تغییر دهید
  • موهای خود را کوتاه کنید
  • دوز رطوبت موهای خود را افزایش دهید
  • از محصولات محافظتی مو استفاده کنید
  • از شامپو و نرم‌کننده جدید استفاده کنید
  • از رنگ‌های تیره و گرم برای موهای خود استفاده کنید

1. حالت بستن موهای خود را تغییر دهید

بستن مو به سبک دم اسبی، سبک زیبا و راحتی برای روزهای گرم تابستان است، اما باعث شکستگی مو و ایجاد فشار بر پوست سر می‌شود. با سردتر شدن هوا و کاهش رطوبت موها حتی شرایط از این هم برای موهای شما بدتر می‌شود. بنابراین باید برای رهایی از این وضعیت موهای خود را بیشتر پایین ببندید و یا از سنجاق استفاده کنید.

تغییر حالت بستن موها

2. موهای خود را کوتاه کنید

برای داشتن موهای سالم و عاری از موخوره، هر 8 تا 12 هفته باید موهای خود را کمی کوتاه کنید. در معرض قرار گرفتن آفتاب تابستان می‌تواند موهای شما را آسیب دیده کند و هرچه موهایتان بلندتر باشد، در معرض شکستگی بیشتری خواهد بود. این قضیه هم در فصل پاییز برای موهای شما صدق می‌کند.

***مشکلات و روش‌های مراقبت از مو در فصل پاییز***

3. دوز رطوبت موهای خود را افزایش دهید

استفاده از ماسک مو یا براق‌کننده مو برای داشتن موهایی سالم بسیار حیاتی است. زیرا که محصولات درخشش زیادی به موهای شما می‌بخشند و رطوبت در مو را افزایش می‌دهند. البته برای مقابله با اصطکاک و گره‌هایی که همراه با سر کردن کلاه و روسری بر روی موها ایجاد می‌شود نیز بسیار مفید خواهند بود.

مراقبت از مو با افزایش رطوبت

4. از محصولات محافظتی مو استفاده کنید

استفاده از ابزارهایی که با استفاده از گرما و حرارت زیاد به مو های شما حالت می‌بخشند، می‌تواند انواع آسیب‌ها را به‌ویژه در ماه‌های سردتر وارد کند. بنابراین، شما باید چند محصول محافظتی مانند اسپری، سرم مو، موس یا کرم مو را به روتین مراقبتی موهای خود اضافه کنید. قبل از اینکه سشوار یا بابلیس را استفاده کنید، برای جلوگیری از شکستگی مو، یک مقدار از این مواد را روی موهای مرطوب خود بمالید.

استفاده از محصولات مراقبتی مو

5. از شامپو و نرم‌کننده جدید استفاده کنید

در فصل پاییز میزان آلودگی هوا افزایش می‌یابد و همین آلودگی به موهای شما آسیب می‌رساند. بنابراین لازم است که شامپوی مورد نیاز خود ار تغییر دهید. در زمان خرید شامپو اطمینان حاصل کنید که این شامپو آلودگی‌ها و ضرات مضرر هوا را از موهای شما پاک می‌کند اما روغن‌ها و چربی‌های مفید سر را حفظ می‌کند.

***آلودگی هوا چگونه باعث ریزش و نابودی موهای شما می‌شود؟***

6. از رنگ‌های تیره و گرم برای موهای خود استفاده کنید

جذاب‌ترین طیف‌های رنگی برای فصل پاییز و زمستان استفاده از رنگ قرمز است. رنگ موهایی چون مسی، قرمز لاکی، ماهگونی و سایر ترکیبات رنگی قرمز گرما و جذابیت بی‌نظیری به چهره شما می‌بخشد و برای پوست‌های روشن و تیره مناسب است. استفاده از این رنگ موها خود نیز در کنترل نور و کاهش اثرات نور خورشید موثر هستند.

مراقبت از مو در پاییز با دوری از رنگ کردن

مراقبت از مو در فصل پاییز

فصل پاییز، فصلی زیبا و در عین حال خشک است. به همین  دلیل مراقبت از موها در این فصل یکی از مهم‌ترین نکات ضروری است. شاید لازم باشد برای داشتن موهای زیبا و درخشان تغییراتی را در روتین مراقبتی خود ایجاد کنیم.

نکات مهم در مورد مو

«جهان قلمرو زیبایی توست»

☎️ برای مشاوره تلفنی با کارشناسان موبا هم‌اکنون اقدام کنید:

۰۳۱-۳۳۱۲۳

ساعات کار: همه روزه حتی روزهای تعطیل

از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰

?راه‌های ارتباط با موبا?

Website: muba.ir

Telegram: https://t.me/muba_ir

Instagram: https://www.instagram.com/muba_ir/

Aparat: https://www.aparat.com/muba_ir

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");