پروتئین تراپی ؛ از ترمیم مو آسیب‌دیده تا میزان استفاده از آن

پروتئین تراپی ؛ از ترمیم مو آسیب‌دیده تا میزان استفاده از آن

پروتئین تراپی ؛ از ترمیم مو آسیب‌دیده تا میزان استفاده از آن 1000 1000 ترمیم مو موبا

پروتئین ‌تراپی

اگر به دنبال این هستید که بدانید پروتئین ‌تراپی برای درمان موهای آسیب‌دیده شما مناسب است یا خیر، مطمئنا این مقاله می‌تواند کمک خوبی برای یافتن پاسخ مناسب شما باشد. علاوه بر این یافتن بهترین درمان پروتئینی برای موهایی که این پروتئین را نیاز دارند، نیازمند اطلاعات دقیقی است تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

پروتئین تراپی مو

***آیا موهای سالمی دارید؟ تست های تشخیص سلامت مو***

وجود چه علائمی نشان‌دهنده نیاز مو به درمان پروتئینه است؟

قبل از استفاده از پروتئین‌ تراپی ، ممکن است از خود بپرسید، “آیا موهای من اصلاً به پروتئین نیاز دارد؟” برای شروع، این یک سوال عالی است زیرا که همیشه به یک درمان پروتئین برای درمان آسیب‌های مو نیاز نیست.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند داشتن موی خشک نشان‌دهنده این است که موهای شما به پروتئین بیشتری نیاز دارند. با این حال، خشکی مو به تنهایی دلیل کافی برای درمان مو با پروتئین نیست. اگر موهای شما خشک است، ابتدا بهتر است از یک نرم‌کننده مناسب موی خود استفاده کنید تا رطوبت را به موهای شما برگرداند. فقط در صورت عدم موفقیت، باید درمان پروتئینه را امتحان کنید.

در ادامه 5 علائمی که نشان‌دهنده نیاز موهای شما به پروتئین ‌تراپی است را بیان می‌کنیم.

1.موهای شما قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد

 یکی از نشانه‌های واضح این که موهای شما ممکن است به کمی پروتئین نیاز داشته باشند، از بین رفتن قابلیت ارتجاعی مو است. بهتر است این ترفند کوچک را امتحان کنید تا قابلیت ارتجاعی موهای خود را بسنجید: یک تار از موهای خود را بردارید و آن‌ را به آرامی بکشید. اگر این رشته پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود برنگردد یا ناگهان گره بخورد، احتمال اینکه شما نیاز به یک درمان پروتئین مو داشته باشید، وجود دارد.

ترمیم قابلیت ارتجاعی مو با پروتئین تراپی

2.موهای شما رنگ شده باشد

 اگر موها مکررا رنگ شده باشد، این احتمال وجود دارد که موهای شما به پروتئین بیشتری نیاز دارد. موهایی که رنگ شده‌اند بسیار شکننده و حتی در معرض آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به موهای طبیعی هستند. پروتئین‌ تراپی  به تقویت موهای رنگ شده و به حفظ تارهای سالم و قوی کمک می‌کند.

3. دچار شکستگی  و ریزش بیش از حد مو باشید

اگرچه ریزش حداکثر 100 تار مو در روز کاملاً طبیعی است، اما ریزش بیش از حد می‌تواند نشانه کمبود پروتئین در موهای شما باشد. مخصوصاً اگر این ریزش مو از ریشه نباشد. این بدان معناست که موهای شما به راحتی می‌شکنند و شاید لازم باشد برای تقویت آن به درمان‌های پروتئینی متوسل شوید.

دلایل نایز به پروتئین مو

4. موهایی لَخت و صاف داشته باشید

 داشتن موهایی صاف و لَخت علائم دیگری است که نشان می‌دهد ممکن است موهای شما به پروتئین‌تراپی  نیاز داشته باشد. پروتئین به احیای تارهای مو کمک می‌کند.

5. شکنندگی و آسیب‌دیدگی زیاد در موها وجود داشته باشد

 اگر موهای شما بسیار شکننده است، به احتمال زیاد در تارهای آن شکاف و پارگی وجود دارد که باعث آسیب‌پذیری بیشتر مو می‌شود. از آنجا که این نوع موها اغلب مقدار زیادی آب جذب می‌کنند، گره خوردن و وجود موخوره در این نوع موها شایع است. درمان با پروتئین به موهای شکننده کمک می‌کند تا تغذیه مورد نیاز را خود به‌دست آورند و آسب‌دیدگی‌ها را برطرف کنند. اگر در این که آیا موهای شما دچار آسیب‌دیدگی است و یا خیر دچار تردید هستید، می‌توانید این یک آزمایش کوچک را انجام دهید: تاری از موهای خود را در یک کاسه آب قرار دهید. اگر مو درون آب فرو رود، موی شما بسیار آسیب‌دیده است.

شکنندگی آسیب دیدگی مو

پروتئین ‌تراپی مو چیست؟

بعد از اینکه مشخص شد آیا موهای شما نیاز به پروتئین برای درمان آسیب‌دیدگی خود نیاز دارد، نیاز است که بدانید در واقع پروتئین ‌تراپی چیست. به بیان ساده، موهای ما تشکیل شده از نوعی پروتئین است. پروتئینی به نام کراتین اکثر تار مو را تشکیل می‌دهد و باعث می‌شود سالم، قوی و سرشار از خاصیت ارتجاعی شود.

اما با آسیب‌دیدگی ناشی از یک ظاهر رنگ‌ شده، آلودگی و سایر مواردی که به موهای شما آسیب می‌رساند، کراتین مو شروع به تجزیه شدن می‌کند و از بین خواهد رفت.

برخی از شیوه های زندگی و رژیم‌های خاص همچنین می‌توانند منجر به کمبود کلی کراتین در بدن شما شوند. از آنجا که حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین برای رشد سالم مو ضروری است، عدم مصرف پروتئین کافی می‌تواند به ریزش مو منجر شود.

ترکیبی از رژیم غذایی نامناسب و آسیب‌های ناشی از یک روش‌نگهداری و زیباسازی مو باعث می‌شود که تارهای موی شما شکننده شود. در این صورت است که شما ممکن است به یک پروتئین‌ تراپی مو نیاز داشته باشید.

درمان پروتئینی برای مو، محصولی است مملو از پروتئین که مو به راحتی می‌تواند آن را جذب کند و برای تقویت و ترمیم کراتین آن مفید است. این روش می‌تواند محصولی باشد که شما از یک فروشگاه آرایشی و بهداشتی خریداری کرده‌اید و یا یک درمان پروتئین خانگی که در خانه تهیه کرده‌اید.

پروتئین‌تراپی مو چیست

پروتئین ‌تراپی چگونه باعث ترمیم مو آسیب‌دیده می‌شود؟

یک پروتئین ‌تراپی با اتصال پروتئین‌های هیدرولیز شده به کوتیکول مو و سخت شدن لایه کوتیکول، برای اصلاح رشته‌های مو به کار می‌رود.

اگر حفره‌هایی در کوتیکول مو وجود داشته باشد، پروتئین‌تراپی این شکاف‌ها را ترمیم کرده و سدی در اطراف ساقه مو قرار می‌دهد تا آسیب‌های بعدی کاهش یابند. به این ترتیب، این روش برای تقویت و ترمیم موهای آسیب‌دیده شما به کار می‌رود.

ترمیم مو آسیب دیده

آیا پروتئین برای موهای شما مفید است؟

فواید بسیاری در استفاده از پروتئین ‌تراپی برای موهای شما وجود دارد. این روش درمانی می‌تواند یک روش خارق‌العاده برای ترمیم موقت موهای آسیب‌دیده با پر کردن شکاف‌های کوتیکول مو باشد، که ناشی از رنگ‌کردن مو یا آسیب با استفاده از سشوار، اتو مو و .. است. پروتئین همچنین در کاهش شکنندگی مو  و افزایش صاف شدن، محکم و براق‌تر شدن موهای شما موثر است.

اما اگر می‌خواهید بپرسید “آیا پروتئین ‌تراپی می‌توانند به مو آسیب برسانند؟”، پاسخ این است که استفاده بیش از حد از این روش‌های درمانی می‌تواند “عوارض جانبی” به همراه داشته باشند. افزودن مقدار زیاد پروتئین به مو می‌تواند باعث خشکی، شکنندگی و سفتی مو شود، بنابراین اولین قدم شما باید بررسی میزان استفاده از پروتئین در پروتئین‌تراپی باشد.

علاوه بر این، اکثر پروتئین ‌تراپی‌ها همیشه باید برای درمان رطوبت و جلوگیری از سفت و ترد شدن تارهای مو با یک درمان تهویه عمیق نیز همراه باشند.

مهمترین نکته‌ای که باید بخاطر بسپارید این است که اکثر انواع پروتئین ‌تراپی مو باید بر روی موهای آسیب‌دیده استفاده شوند نه موهایی که سالم هستند.

فواید پروتئین تراپی
هر چند وقت یکبار باید از پروتئین درمانی استفاده کرد؟

میزان استفاده از پروتئین‌تراپی به نوع درمانی که انتخاب می‌کنید و همچنین نوع موی شما بستگی دارد. برخی از انواع ملایم‌تر پروتئین‌ تراپی را می‌توان بیشتر استفاده کرد (به‌عنوان مثال هفته‌ای یک بار)، در حالی که از پروتئین‌ تراپی قوی‌تر را باید کمتر (هر 4 تا 6 هفته یک بار) و با مراقبت بیشتری استفاده کرد. قبل از استفاده از یک پروتئین‌تراپی، برچسب محصول را بخوانید تا میزان صحیح استفاده آن را بدانید. اگر به دنبال راههای دیگری برای بهبود موهای هستید، پیشنهاد ما خواندن مقاله کراتینه کردن مو است، شاید این روش برای موهای شما مناسب باشد.

اگر از جای جوش، لک و … رنج می برید و نمی دانید کدام روش میتواند تاثیر مثبتی بر چهره شما داشته باشد، وبلاگ روش درمانی میکرونیدلینگ را بخوانید تا بتوانید با خاطری آسوده به درمان پوست خود بپردازید.

«جهان قلمرو زیبایی توست»

☎️ برای مشاوره تلفنی با کارشناسان موبا هم‌اکنون اقدام کنید:

۰۳۱-۳۳۱۲۳

ساعات کار: همه روزه حتی روزهای تعطیل

از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰

?راه‌های ارتباط با موبا?

Website: muba.ir

Telegram: https://t.me/muba_ir

Instagram: https://www.instagram.com/muba_ir/

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");