بوتاکس مو؛ روشی برای درمان آسیب‌دیدگی مو

بوتاکس مو؛ روشی برای درمان آسیب‌دیدگی مو

بوتاکس مو؛ روشی برای درمان آسیب‌دیدگی مو 800 800 ترمیم مو موبا

بوتاکس برای مو یک روش درمانی و آرایشی است که برای تقویت رویش و ظاهر مو طراحی شده است. البته در کل برای درمان مو با استفاده از این مورد، دو روش وجود دارد و بسته به نیاز فرد و میزان آسیب‌دیدگی مو، یکی از این دو روش استفاده می‌شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا تمام موارد مرتبط با بوتاکس را بررسی کنیم.  

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • بوتاکس مو چیست؟
  • چه کسی می‌توانند از بوتاکس استفاده کنند؟
  • عملکرد بوتاکس بر روی مو چگونه است؟
  • بوتاکس مو چه عوارض در پی دارد؟
  • درمان آسیب‌دیدگی مو
بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

دو نوع درمان بوتاکس برای مو وجود دارد:

1.بوتاکس برای استفاده روی مو

2.دیگری تزریق بوتاکس به پوست سر

اولین مورد مخصوص استفاده بر روی مو است که به هیچ وجه حاوی مواد بوتاکس نیست. درعوض، این کار یک برنامه موضعی است که برای بازسازی موهای آسیب‌دیده و ایجاد درخشندگی و زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه دیگر شامل تزریق بوتاکس به پوست سر است. این روش استفاده از محصول بوتاکس برای تزریق به پوست سر است، اما سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این مواد را برای این منظور تأیید نکرده است.

بوتاکس از ترکیب سم بوتولینوم ساخته شده است، ماده‌ای که به‌عنوان فلج عضله شناخته می‌شود. در حالی که سم بوتولینوم در مقادیر زیادی می‌تواند سمی باشد. اما پزشکان از آن در مقادیر کم برای چندین منظور مفید استفاده می‌کنند. این موارد می‌تواند شامل کاهش تعریق، سردردهای میگرنی، تنبلی چشم و همچنین برای اهداف آرایشی باشد.

بوتاکس مو چیست؟

چه کسی می‌توانند از بوتاکس استفاده کنند؟

کاربردهای موضعی محصولاتی که به‌عنوان بوتاکس برای مو به بازار عرضه می‌شوند معمولاً برای کسانی که موهای شکننده، آسیب‌دیده یا وز دارند، توصیه می‌شود. افرادی که موهایشان به دلیل حالت دادن، رنگ کردن و گرما آسیب دیده است، می‌توانند از این نوع بوتاکس استفاده کنند و از میزیت صاف‌کننده و تقویت‌کننده آن نیز بهره‌مند شوند.

البته تزریق بوتاکس برای پوست سر به افرادی که بیش از حد عرق می‌کنند نیز به بازار عرضه می‌شود؛ زیرا تعریق باعث می‌شود موها به سرعت کثیف و نامرتب به نظر برسند.

ترمیم مو

عملکرد بوتاکس بر روی مو چگونه است؟

اگر از نوع بوتاکس تزریقی استفاده شود، هنگام تزریق بوتاکس به پوست سر، ممکن است فرد به میزان قبل عرق نکند.

ایده بوتاکس برای مو از این تئوری ناشی می‌شود که درمان‌های موضعی می‌توانند قسمت‌های آسیب‌دیده مو را ترمیم کنند و موها را صاف و سالم نشان دهند.

وقتی بوتاکس به پوست سر تزریق می‌شود، باعث کاهش کار غدد اکرین یا عرق می‌گردد. در نتیجه، ممکن است فرد تعریق زیادی را تجربه نکند.

همچنین تزریق بوتاکس می‌تواند باعث کاهش بروز وز مو شود. یکی از نام‌های مستعار این روش “Blotox” است، زیرا که تزریق آن باعث افزایش طول عمر مو می‌شود.

آموزش بوتاکس

بوتاکس مو چه عوارض در پی دارد؟

در حالی که بوتاکس موضعی برای تقویت مو و بهبود ظاهر آن در نظر گرفته شده است، اما گاهی عکس این عمل اتفاق می‌افتد و عوارض بوتاکس مو اتفاق افتد.

بیشتر آرایشگران استفاده از این روش‌های درمانی را بیش از سه تا چهار بار در سال توصیه نمی‌کنند. در غیر این صورت ممکن است باعث شکستگی، نازکی و تیرگی مو شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که این روش‌های درمانی موثر واقع نشوند و البته که این روش‌ها بسیار گران هستند.

تزریق بوتاکس در پوست سر ممکن است یک راه‌حل کوتاه مدت برای موهای وز یا چرب باشد. همچنین بدن بوتاکس را به خود جذب می‌کند، این بدان معناست که ممکن است فرد حدود 2 تا 3 ماه پس از تزریق اولیه بوتاکس، اثر کمتری را مشاهده کند.

عوارض بوتاکس

درمان آسیب‌دیدگی مو

در حالی که روش نام برده شده در این مقاله برای بسیاری از موارد که موها دچار آسیب‌دیدگی شدید شده اند بسیار موثر بوده و ثابت کرده است که می‌توان از آن به‌عنوان یک محصول انقلابی نام برد، اما این ترکیب به‌طور قطعی برای کمک به ترمیم یا بهبود رشد مو اثبات نشده است.

اگر فردی در معرض آسیب عمیق مو یا ریزش مو است که با درمان‌های بدون نسخه بهبود نمی‌یابد، باید با یک پزشک متخصص صحبت کند.

درمان آسیب‌دیدگی مو

?«جهان قلمرو زیبایی توست»?

☎️ برای مشاوره تلفنی با کارشناسان موبا هم‌اکنون اقدام کنید:

۰۳۱-۳۳۱۲۳

ساعات کار: همه روزه حتی روزهای تعطیل

از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰

?راه‌های ارتباط با موبا?

Website: muba.ir

Telegram: https://t.me/muba_ir

Instagram: https://www.instagram.com/muba_ir/

Aparat: https://www.aparat.com/muba_ir

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");