• 09123032165 - 03133123

مدل مو کوتاه یا بلند؟ کدام مدل مو برای فرم صورت شما مناسب است؟

مدل مو کوتاه یا بلند؟ کدام مدل مو برای فرم صورت شما مناسب است؟

مدل مو کوتاه یا بلند؟ کدام مدل مو برای فرم صورت شما مناسب است؟ 700 700 ترمیم مو موبا

مدل موی کوتاه یا بلند؟ کدام مدل مو برای فرم صورت شما مناسب است؟

انتخاب یک مدل موی عالی بهترین راهی است که می‌تواند برای داشتن یک چهره جذاب به شما کمک کند. اگر در انتخاب مدل کوتاه یا بلند موهای خود همه نکات لازم را به کار گیرید مطمئن باشید خودتان اولین کسی هستید که چشم از آینه بر نمی‌دارید. در مقابل این احساس خوب، انتخاب مدل موی نا‌متناسب با چهره، می‌تواند تمام اعتماد به نفس شما را  خراب کند و سنتان را خیلی بیشتر از سن واقعیتان نشان دهد.
با آگاهی از این موضوع بهتر است قبل از تغییر مدل موها و انتخاب مدل کوتاهی مو فرم صورت خودتان را بشناسید و متناسب با آن مدل مو را انتخاب کنید.

مدل موی کوتاه یا بلند
اگر دوست دارید با یک مدل موی مناسب جذاب‌تر از همیشه شوی. اگر هنوز نمی دانید موی بلند به برای شما بهتر است یا موی کوتاه؟ و اگر هنوز بهترین مدل موی خود را نمی‌شناسید همراه ما بمانید تا اطلاعات ویژه‌ای در اختیارتان قرار دهیم.
در این مطلب ضمن معرفی انواع فرم صورت و مدل موهای مختلف برای آن‌ها، ترفندی را به شما معرفی می‌کنیم که متوجه شوید مو کوتاه بیشتر به فرم صورت شما می‌آید یا موی بلند؟

فرم صورت خود را بشناسید

دانستن فرم صورت در مد و زیبایی نقش به سزایی دارد، اگر شما فرم صورت خود را نشناسید نمی‌توانید مدل موی مناسب، مدل ابروی هماهنگ و حتی آرایش درستی و لباس خوبی برای خود انتخاب کنید. اولین گام ها برای شناخت فرم چهره باید3 مورد زیر را شناسایی کنید:

 • وسیع ترین قسمت چهره
 •  فرم فک
 • طول صورت خود

شناخت وسیع ترین قسمت چهره

 • پیشانی: اگر پیشانی شما پهن باشد و به آرامی به سمت چانه شما زاویه دار شده باشد فرم صورت شما شبیه به قلب است؛ که به آن مثلث وارونه هم میگویند.
 • گونه: اگر گونه‌های شما استخوانی و یا پهن‌تر از بقیه­ قسمت‌های چهره­ باشد و همچنین به سمت چانه باریک ­شود، فرم صورت شما شبیه به الماس است.
 • فک:  اگر فک شما پهن‌تر از بقیه قسمت‌های صورت باشد احتمالا چهره شما به فرم مستطیل و یا گلابی است. (البته فرم گلابی بسیار کم دیده می­شود.)
 • متوازن: اگر پیشانی، گونه­ ها و فک شما به طور کلی با هم متوازن و متعادل باشد فرم چهره­ شما می­تواند مربع، دایره و یا بیضی باشد.

شناخت انواع فرم فک

 • فک زاویه دار: زمانی که فک شما زاویه دار یا چانه ی شما تیز باشد فرم صورت شما احتمالاً قلب (مثلث وارونه) است.
 • فک گوشه دار: اگر شما یک فک پهن و قوی دارید احتمال دارد فرم صورت شما مربع یا مستطیل باشد. گاهی اوقات اگر احساس می کنید فک شما باریک است احتمالا حالت چهره شما شبیه به الماس ویا قلب (مثلث وارونه) است.
 • فک منحنی یا نرم: زمانی که فک شما فرم منحنی و نرم باشد به احتمال زیاد فرم چهره شما گرد و یا بیضی است.

شناخت طول چهره

یک روش ساده برای تعیین طول چهره­ این است که یک خط خیالی را به صورت افقی زیر چشم خود تصور کنید و یک خط دیگر به صورت عمودی از بالای سر خود و از وسط بینی به سمت چانه بکشید. اگرنسبت خط افقی به خط عمودی یک به یک و یا برابر باشند، چهره شما گِرد، قلب یا مربع است.
اگر خط عمودی خیالی شما تقریباً یک و نیم برابر خط افقی باشد فرم صورت شما بیضی است که اکثر مردم معمولا در این دسته قرار می‌گیرند و البته ناگفته نماند که این فرم، بهترین فرم چهره است.
اگر خط عمودی خیالی شما بیشتر از یک و نیم برابر خط افقی باشد، پس فرم صورتتان مستطیل و یا کشیده و بلند است.
برای نتیجه دقیق‌تر می‌توانید روبروی اینه بایستید و سرتان را مستقیم و موازی با اینه بگیرید. موهای خود را کاملا جمع کنید تا مرز صورت شما مشخص باشد و با یک مداد آرایشی یا ماژیک خط دور صورت خود را بکشید. سپس خط عمودی و افقی توضیح داده شده در بالا را نیز روی آینه علامت بزنید و در نهایت طبق شکل بدست آمده فرم صورت خود را شناسایی کنید

شناسایی فرم صورت

ویژگی های فرم چهره و صورت مربع شکل:

 • متعادل بودن فرم پیشانی، گونه و فک
 • پهن وقوی بودن فک
 • برابر بودن طول و عرض چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت الماسی شکل:

 • گونه های پهن
 • فک باریک
 • بلند و کشیده بودن طول چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت دایره شکل:

 • متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک
 • برابر بودن طول و عرض چهره
 • فک با فرم مُدَور

ویژگی های فرم چهره و صورت قلبی شکل:

 • پیشانی پهن
 • فک زاویه دار وتیز
 • برابر بودن طول و عرض چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت بیضی شکل:

 • متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک
 • فک با فرم منحنی
 • بلند بودن طول چهره ولی به اندازه و متناسب

ویژگی های فرم چهره و صورت مستطیل شکل:

 • پهن بودن فک
 • بلند بودن طول چهره

ترفندی برای تشخیص دادن مدل مو کوتاه یا بلند

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش‌ امده که چهره شما با موی کوتاه جذاب تر است یا موی بلند؟ خانم‌ها معمولا از این که بخواهند موهای بلند و قشنگشان را کوتاه کنند کمی می‌ترسند چون اگر به نتیجه دلخواه نرسند و موی کوتاه بهشان نیاید، باید ماه‌ها منتظر بلند شدن دوباره موهایشان بمانند.
در ادامه با یک روش ساده به شما یاد می‌دهیم که چگونه تشخیص دهید موهای کوتاه به شما می‌آید یا موهای بلند. این روش که معمولا توسط همه آرایشگران نیز استفاده می‌شود به قانون ۲٫۲۵ معروف است که جان فریدا ” John Frieda” آرایشگر و صاحب برند جان فریدا آن را کشف کرده است.

برای این که بدانید مدل مو کوتاه بهتر است یا بلند، مراحل زیر را انجام دهید

برای انجام روش 2.25 تنها به یک مداد و خط کش نیاز دارید. به این صورت که مداد را افقی زیر چانه‌تان قرار دهید و خط کش را عمودی زیر گوش قرار دهید طوری که زاویه 90 درجه تشکیل دهند.
خط کش را از زیر نرمه گوش تا مداد اندازه گیری کنید. اگر حاصل آن کمتر ۲٫۲۵ اینچ (۵٫۵ سانتی‌متر) بود موی کوتاه برای شما مناسب است اما اگر عدد به دست آمده بیشتر از این مقدار بود موی کوتاه برای شما مناسب نیست و بهتر است موهایتان را بلند نگه دارید.
همه آرایشگرها و متخصصان زیبایی این روش را قابل اعتماد می‌دانند و تایید کردند. پس اگر در این فکر هستید که موهایتان را کوتاه کنید اما نمی‌دانید که به صورت شما می آید یا نه، این قانون را فراموش نکنید.

پیدا کردن مدل موی متناسب با فرم صورت

برای فرم صورت خود چه مدل مویی انتخاب کنم؟

حال که با فرم صورت خود آشنا شدید بهتر است مدل موی مناسب با فرم چهره خود را نیز پیدا کنید. همراه ما بمانید

مدل مو مناسب صورت بیضی‌ها

اگر دارای صورت بیضی شکل هستید به شما تبریک می گوییم زیرا شما بهترین نوع صورت و کامل ترین آن را دارید و با هر مدل مویی زیبا به نظرمی رسید پس هر مدل مو بلند یا کوتاه به شما می آید فقط کافی است موهای نزدیک به استخوان های گونه ، لب ها و چانه را خرد کنید تا زیباتر به نظر برسید.
اگر فرم صورتتان بیضی شکل است باید خوشحال باشید چون بهترین فرم صورت را دارید و با هر مدل مویی بلند یا کوتاه، زیبا به نظرمی‌رسید. فقط کافی است موهای نزدیک به استخوان‌های گونه، لب‌ها و چانه را خرد کنید تا جذبا‌تر به نظر برسید.

مدل مو برای صورت بیضی

مدل مو مناسب صورت گرد

اگر صورتی گرد دارید باید موهایتان را طوری بیارایید که صورت شما را باریک‌تر و کشیده‌تر نشان دهد و پهنای صورتتان کمتر به نظر آید. مدل‌های چتری‌دار یا خرد شده به این دلیل که صورت را لاغرتر نشان می‌دهد بسیار برای این‌گونه مناسب است. دقت داشته باشید که قد موهای تان باید از چانه بلندتر باشد زیرا در غیر اینصورت، صورت شما چاق به نظر می‌رسد.
برای افرادی که دارای صورت گرد هستند مدل‌های ساده، بسیار کوتاه و پسرانه مناسب نیست. این افراد نباید موهای خود را دم اسبی سفت ببندند و همچنین نباید جلوی موها را خیلی صاف نمایند و روی صورت بیاورند.

مدل مو برای صورت گرد

فرم صورت قلبی یا مثلث برعکس

کسانی که فرم صورتشان قلبی شکل است باید چتری‌ موها را به صورت چپ و خرد شده روی پیشانی بریزند و در نهایت موهایشان را لخت کنند.

مدل موی برای فرم صورت قلبی

مدل مو مناسب صورت مربعی

برای کشیده تر شدن صورت تان مدل‌های موی بلند را انتخاب کنید. دقت کنید مو شما در کناره‌های صورت، باید صاف باشد و روی کناره‌های صورت به صورت ملایم بیاید. برای افراد دارای صورت مربعی مدل های یک‌دست و ساده که بلندی آن تا زیر شانه است مناسب می‌باشد.
یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد با صورت مربعی مدل‌هایی است که روی فرق سر پف می‌کنند. افراد دارای صورت مربعی باید موهای خود را به صورت چتری کم در آورند و یا موهای کمی روی صورت خود بریزند.
برای صورت های مربعی موهای کوتاه مناسب نیست زیرا مربع بودن فرم صورت‌ را بیشتر نشان می‌دهد

مدل مو برای صورت مربع

مدل مو مناسب صورت مثلثی

افرادی که دارای صورت مثلثی هستند باید موهای خود را طوری کوتاه کنند که چانه و گونه کم عرض به نظر برسد و پهنای ناحیه پیشانی بیشتر به نظر آید. مدل‌های فر و حالت داری که قاب صورت را دربربگیرد مناسب صورت های مثلثی است. اگر می خواهید فرم مثلثی چهره شما تغییر کند مدل های یک‌دست و ساده را که تا زیر شانه می آید انتخاب نکنید .
برای اینگونه صورت ها موهای لایه لایه که بلندیشان به روی شانه برسد مناسب است. بهترین انتخاب برای صورت های مثلثی ، مدل های بسیار شلوغ مثل مدل های سرخپوستی است که موها را پرحجم نشان می دهند. چتری های بلند نیز می توانند شما را زیباترنشان دهند.
اگر فرم صورتتان مثلثی است موهای خود را با مدلی که دور قاب صورت را نمی گیرند نزنید زیرا پیشانی و قسمت سر را پهن تر و چانه را باریک تر نشان می دهند.

مدل مو مناسب صورت های لوزی

اگر دارای صورت لوزی شکل هستید بسیاری از مدل‌ها برازنده شماست پس موهای خود را مدل یکدست تا روی شانه ها یا مدل حالت دار بلند کوتاه کنید. برای صورت‌های لوزی شکل موهای فر با قد متوسط تا زیر چانه بسیار مناسب است.
اگر مدل موی بلند را می پسندید قد موهای تان باید تا روی شانه ها باشد و در اطراف قاب صورت کمی لایه لایه شده باشد. مدل چتری موجب زیبایی بیشتر صورت لوزی شکل می شود. موهای شما باید به این که استخوان گـونه باریک جلوه داده شود و پهنای پیشانی و فک افزایش یابد ، کمک کند.
برای افرادی که چهره لوزی دارند مدل های خیلی شلوغ و لایه لایه که موها را پرحجم نشان می دهند، مناسب نیست . مدل‌های کوتاه نیز برای صورت‌های لوزی مناسب نیستند زیرا قسمت بالایی صورت را پهن‌تر نشان می‌دهند.

مدل مو برای صورت لوزی

مدل مو مناسب صورت مستطیلی

صورت های مستطیلی دارای چهره لاغر و کشیده هستند و باید موهای خود را طوری کوتاه کنند تا صورتشان کوتاه‌تر و پهن‌تر گردد بنابراین باید مو تا کناره‌های چانه بیاید و هر چه قد موهایشان کوتاه‌تر باشد برای صورتشان مناسب‌تر است.
اگر فرم صورت مستطیل دارید موهایتان را تا هم سطح چانه کوتاه نکنید زیرا باعث می‌شود که نظر دیگران به چانه و فک شما جلب شود و صورتتان کشیده‌تر نشان داده شود پس بهتر است موها خود را مصری کوتاه نکنید.
کسانی که صورت کشیده ای دارند باید موهایشان را دور تا دور صورت به صورتی کاملا پر پشت و روی هم بریزند تا از کشیدگی صورتشان کمی کم کند.

مدل مو برای صورت مستطیلی و کشیده

????«جهان قلمرو زیبایی توست»????

کانال تلگرام شرکت آرایشی و بهداشتی موبا ????????

https://t.me/muba_ir

????وب‌سایت موبا????????

www.muba.ir

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش