میکرونیدلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

میکرونیدلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

میکرونیدلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ 650 650 ترمیم مو موبا

پوست به‌عنوان اول قسمت از بدن که در معرض دید قرار می‌گیرد، جایگاه بالایی در زندگی به خصوص روابط اجتماعی ما دارد. پوست اولین لایه دفاعی در برابر جهان خارج است. همچنین پوست می‌تواند سرنخ‌های مهمی برای سلامت کلی بدن شما باشد. اگر نیاز دارید ابتدا با ساختار پوست آشنا شوید، پیشنهاد ما مطالعه وبلاگ ساختار پوست است، چرا که بتوان با شناخت کامل پوست اقدام به درمان کنید. در این مقاله تلاش کردیم یک روش درمانی موثر یعنی میکرونیدلینگ را برای درمان پوست به شما معرفی کنیم، تا بتوانید این نعمت خدادادی را حفظ کنید. پس با ما همراه باشید.

درمان پوست با میکرونیدلینگ

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • درمان به روش میکرونیدلینگ چیست؟
 • میکرونیدلینگ در چه مواردی موثر است؟
 • میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد؟
 • میکرونیدلینگ چگونه بر روی پوست انجام می‌شود؟

درمان به روش میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی برای پوست است که برای درمان بیماری‌های پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می‌شود. این روش درمانی که به‌عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می‌شود، ممکن است برای کسانی که قصد دارند جای زخم‌ها، اسکار آکنه و علائم کششی را کاهش دهد، بسیار موثر باشد.

اگر از سلامتی خوبی برخوردار باشید ولی دارای آثار پوستی خاصی هستید که به درمان‌های خانگی یا سایر روش‌های درمانی، مانند لایه‌برداری پاسخ نداده‌اند، این روش درمانی فوق العاده می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای درمان باشد.

روش های درمانی درمان پوست

میکرونیدلینگ در چه مواردی موثر است؟

این روش درمانی می‌تواند در موارد زیر بسیار موثر واقع شود:

 • آکنه
 • لک‌های تیره یا لک‌های روی پوست شما (هایپرپیگمنتیشن)
 • منافذ بزرگ
 • کاهش خاصیت ارتجاعی پوست
 • جای زخم
 • علائم کشش بر روی پوست
 • آسیب ناشی از نور خورشید
 • خطوط و چروک‌های ظریف

میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

میکرونیدلینگ نسبت به روش‌های لیزر درمانی هزینه کمتری دارد. میکرونیدلینگ ممکن است برای افرادی که رنگ پوست آن‌ها تیره است، بهتر عمل کند، زیرا این روش درمانی به هیچ وجه مانند روش‌های درمانی لیزر که بر روی روی رنگدانه یا رنگ پوست شما تأثیر می‌گذارند، تاثیر نمی‌گذارد.

فواید میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ چگونه بر روی پوست انجام می‌شود؟

این روش بسته به وسعت منطقه معمولاً 10الی 20 دقیقه طول می‌کشد. بیشتر افراد برای دیدن تفاوت بر روی پوست به  4 الی 6 مرتبه انجام روش درمانی نیاز دارند.

ابتدا باید از یک کرم بی‌حس‌کننده برای کاهش درد ناشی از سوزن بر روی پوست زده شود. سپس شخصی که این کار را انجام می‌دهد ابزاری به شکل قلم با سوزن‌های ریز در اطراف صورت شما حرکت می‌دهد. سوزن‌ها خراش‌های کوچکی در پوست شما ایجاد می‌کنند که باعث کمی خونریزی می‌شود. بعد از آن پزشک ممکن است کرم یا سرم روی صورت شما پخش کند.

هدف از این روش این است که روند بهبودی پوست خود را با ارسال کلاژن و الاستین برای وصله آسیب های ریز شروع کنید. کلاژن به پر کردن و صاف شدن چین و چروک کمک می‌کند. بیشتر افراد این درمان را بر روی صورت خود انجام می‌دهند اما در سایر قسمت‌های بدن مانند معده یا ران نیز می‌تواند انجام شود.

میکرونیدلینگ باید توسط متخصصان پوست انجام شود چرا که اگر فرد تجربه و مهارت لازم برای انجام میکرونیدلینگ را نداشته باشد می‌تواند به پوست شما آسیب برساند.

نحوه انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست
میکرونیدلینگ، روشی برای جوانسازی پوست

این روش درمانی به‌طور کلی یک روش ایمن و موثر است که می‌تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد. این روش می‌تواند چین و چروک‌ها و جای زخم را کاهش دهد و پوست سست یا پیر شده را سفت و جوان کند. بهتر است برای انجام این روش حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

جوانسازی پوست

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

ما فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ با نام تجاری گیسو کمند آغاز کرده و پس از ۱۳ سال تجربه و به منظور ارائه تصویری جدید و منسجم از کالا و خدمات خود در تحولی بنیادین و به منظور مدیریت جدید و خلاق برند خود، نام تجاری جدید موبا را انتخاب کرده‌ایم.

اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان حاج رحیم ارباب، نبش کوچه 14، ساختمان ستایش

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما گفت و گو کنید

یک مکالمه را شروع کنید

سلام! برای چت کردن در واتس اپ با  یکی از اعضای ما،  کلیک کنید

ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم

.id=s+n;c.parentNode.insertBefore(r,c);}​​​​​​​​)(window,document,"script","https://cdn.oribi.io/XzI2NDQzNTEwMg/oribi.js","ORIBI");